Nezařazené

Indické pohádky

Rozumní lidé vědí, že lidové pohádky obsahují moudrost mnohem větší než všemožné vědecké spisy filosofů. Tak například česká pohádka O perníkové chaloupce. Jak je moudrá a s jakým předstihem, možná stovek let, zjevuje tragickou pravdu o dnešní mládeži! Její pravda je prostá.

Budete-li, milé děti, užívat perníček (pervitin) skončíte v krematoriu. Možná také znáte takové případy. Jeden nám známý dospělec předtím než sešel z tohoto slzavého údolí, se šel dokonce do krematoria podívat. Vážní zájemci se mohou seznámit s objemným svazkem dokumentů o tom, jak k tomu došlo případně seznámit, ale jistě takovým mnoho není.

Dnes jsou nejznámější staré pohádky křesťanské, židovské a islámské. Nějak se pozapomnělo, že jejich původ spočívá v pohádkách indických. Pohádky, které dnes globálně ovládají svět, jsou vědecké.

Pohádkou je v podstatě jakákoliv teorie, která reflektuje praxi. Jejím skutečným účelem je dostat její posluchače nebo čtenáře zpět k praxi. Ale pravdu říci, moc se to nedaří. Možná vůbec. Pohádky uspávají a jsou přednášeny dětem, i těm dospělým nad hrobem, v polospánku před spaním.

Snaha uklidnit abstraktní mysl informacemi má obvykle opačný účinek. A pokud se to podaří, přestup do zóny mysli, kterou symbolicky nazýváme odvrácenou stranou měsíce (mysli), se obvykle nekoná. Tam je moderní člověk fatálně zmrzačen. Po bdělém spánku (denním) přichází spánek nebdělý (noční).

Vzorec uspávání malých dětí pomocí pohádek pokračuje u řádného občana celé jeho životní období. Po uspávání pohádkami doma na lůžku, přichází uspávání v mateřských, základních, středních a vysokých školách. O permanentním uspávání pomocí masových sdělovacích prostředků snad není nutné se vůbec zmiňovat.

Každý má dnes uspávací oltáře během většiny dne u sebe a kolem sebe. Jsou to displeje mobilů, počítačů, televizí, reklamních poutačů, ale i cedule například dopravních značení, a mnohé jiných ďábelské instrumenty, jejichž jediným účelem je zneužít a sprovodit lidskou bytost ze světa.

Počet obyvatel na světě přesáhl 7,8 miliard lidí a nadále rychle vzrůstá. Vědci, politikové, ekonomové a mnozí jiní dobře placení odborníci si lámou hlavu je jej zastavit. Všichni nemohou žít ve vyspělé demokracii. Kdyby si všichni Indové začali vytírat zadek toaletním papírem, musely by se pokácet všechny stromy na světě. Jak by to asi dopadlo, kdyby každá čínská rodina měla 2-3 auta jako je normální ve vyspělé západní demokracii?

Na jiná, než tragická řešení naši odborníci nepřicházejí. Opatření, která se veřejně prezentují, jsou chabá a slouží pouze k dalšímu uspávání veřejnosti. O životním prostředí se žvaní proto, aby se neřeklo, že se nic proti devastaci přírody nedělá, a aby si uspávaná veřejnost myslela, že vše se vyvíjí správným směrem ke světlým zítřkům.

Pohádky a přemnožení spolu velice úzce souvisí. Podle tradiční čínské medicíny ke koncepci a vzniku nového jedince dochází v uspaném stavu zúčastněných heteropohlavních organizmů. Prostě řečeno při stoupajícím vzrušení se najednou podvědomý organizmus vymkne kontrole, a příroda a lékařská pomoc již zařídí další.

Jedním pozoruhodných z indických pohádkových děl je Šhrímad Bhagavatam.

Jak bylo vysvětleno, existují tři stavy našeho bytí – bdění, snění a hluboký spánek. Ve všech máme různé zážitky, a to znamená, že duše tyto stavy pozoruje. Činnosti těla ve skutečnosti nejsou činnosti duše. Duše se od těla liší: je nezávislá na hmotných činnostech, stejně jako se vůně liší od hmotného média, které ji přenáší. Tohoto rozboru je schopen ten, kdo je plně pod ochranou lotosových nohou Nejvyššího Pána…Ten, kdo zná Nejvyšší Osobnost Božství, automaticky zná i vše ostatní. Bez přijetí útočiště u Pánových lotosových nohou i význační učenci, vědci, filozofové a náboženští představitelé neustále zmateni.

(Šrímad Bhagavatam, Zpěv sedmý, komentář Šrí Šrímad A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda, Zpěv 7, kap. 7, Sloka 26, str. 283, Nakl. The Bhaktivedanta Book Trust)

Západnímu chápání se uvedený komentář možná jeví nesmyslný. Pokud by návod, který obsahuje, chtěl někdo prakticky vyzkoušet a pokusil se tak dosíci jeho pochopení, může začít uvědomováním si nohou. Po čase se uvidí…

1 thought on “Indické pohádky”

  1. Jedním z opatření omezujících globální přemnožování lidstva je například vyhrocování aktivit LGBT. Dalšími jsou například chemická a bilogická opatření, vzdělání, automobilizmus, IT, zvyšování pohlavní vyčerpanosti, agresivní vnucování imobilního životního stylu a mnohé jiné.
    Opatření přirozeného charakteru nelze z pochopitelných důvodů nijak zavádět. Dle marxistické dialektiky nebo čínské filosofie taoismu, přemnožení lidí má za následek vyhubení lidstva, neboť jeden extrém se zvrací v opačný. Vše je tudíž v pořádku a naši vědci a odborníci se pouze snaží usměrňovat procesy přirozené dekadence, gravitace, degenerace, devastace, které jsou projevy gravitace, která je vlastní podstatou celého vnějšího vesmíru.
    Umělé vyhrocování každého extrému je kontraproduktivní . Napřífklad ohavnost a oplzlost plodí ctnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *