Dědictví umožňuje navázat na již vytvořené hodnoty, rozvíjet jej, využívat nebo jej ničit. Vidíme to dobře v rodinném prostředí i národohospodářském. Týká se to dědictví hmotného i nehmotného, tělesného i duševního (i když duševní jevy jsou vlastně také hmotné).
Jakmile vznikne nebo se vytvoří nějaká hodnota, okamžitě přiláká hejna všelijakých příživníků, cizopasníků a parazitů. Čím je doba zkaženější, tím jich je více, zatímco vznikání hodnot ustává. Vznikající kvalita se mění v zanikající kvantitu. Koloběh čisté energie ustává a je nahrazován odpadní energií nečistou, která působí na vše živé zhoubným účinkem. Říše mrtvých se nenápadně ujímá své vlády.
Jistě, nezkušeným, vychytralým, pohodlným a líným lidem se zprvu zdá, že je lepší žít z hodnot, které vytvořili jiní a parazitovat na cizí energii a práci. Nedohlédají na konec věcí. Připadá jim samozřejmé, že svět jim má poskytovat ideální podmínky k životu podle jejich pochybených představ a tužeb.
Počty rozmazlených čtyřicetiletých dětí, které vyčítají rodičům, že je nechtějí živit, u nás po Listopadu 1989 stále přibývá. Jejich rodiče si přece neměli dělat děti, když jim nemohou poskytnout luxus jako svým psům, kočkám nebo akvarijním rybičkám.
Politická a komerční média veřejnosti úlisně namlouvá, že jak je náramná, skvělá a že si zasluhuje přepychový luxus. Spasiteli a bohy společnosti se staly mediální hvězdy, sprostí kopáči do míče a hloupé nány. Dnešní infantilní generace jsou lepším rukojmím, než nebozí zajatci, kterými vyhrožují teroristé. Nebo že by teroristé honili teroristy?
V naší krajině jsou všechny rybníky zahnojené a všechny řeky kontaminované chemickými a biologickými látkami. Naše město bylo před časem na základě rozboru moči v řece vyhodnocené jako čtvrté v Evropě co do užívání drog. Vaše město se mezitím od té doby možná dostalo již na druhé místo.
Naši předkové dokázali své úpravy v krajině sladit se záměry přírody, takže poskytli svým potomkům obživu na stovky let a krajině přitom neublížili, nebo dokonce i pomohli. Jejich potomci se však nějak nevydařili, zdegenerovali a stali se neschopnými navázat na jejich odkaz a pouze parazitují na jejich dědictví.
Podobný příklad vidíme i na starých velkých budovách ve městech. Jejich stavitelé si jich rozhodně moc neužili, zato ti kteří přišli po nich, je mnohdy pouze využívali a neudržovali. Nebýt našich předků, neměli bychom ve městech domy, ulice a náměstí. Současná vyspělá společnost není vůbec nijak schopná podobné nákladné projekty realizovat. Z části také proto, že ničí města v cizích zemích, kam se chce jako Jezinky drze a sprostě vetřít.
Vsaďte se, že nebýt Rakousko-Uherské demokracie (monarchie), tak bychom u nás například neměli vůbec žádné železnice, nádraží a silnice.
Pokud posoudíme nehmotné vlastnictví, situace je ještě horší. Kdyby za nás předkové nevymysleli oheň, pěstní klín, kolo, písmo a násobilku a jiné vymoženosti, my bychom to s určitostí nikdy nedokázali. Výjimeční jedinci, kteří mají zkoumavé schopnosti, jsou přísně potlačováni. Nebrání to však sprostě krást hodnoty, které vytvořili. Parazitní společnosti jde jenom o užitné hodnoty, které musí vytvořit někdo jiný.
Ohledně západního náboženství a filosofie vidíme podobnou situaci. Novátorský vývoj byl dávno konzervován a zastaven. Zhroutil se do dobře zabezpečeného mentorování psaných textů. Smíte kombinovat a rozvíjet (rozuměj vysávat) pouze duchovní dědictví, které vytvořili jiní. Jinak byste narušili náš úspěšný hospodářský rozvoj. Není nic jednoduššího, nežli sebrat cizí text a nadšeně šířit víru…
————————————-
Západní tělesná výchova, tělesná cvičení a sporty, které by měly usilovat o bytostný vývoj a regeneraci člověka, jsou na tom stejně. Jeden příklad za všechny pro informované jistě postačí. Týká se umístění vědomí, mysli a těžiště v těle. Západní tělesná kultura jej má umístěné nahoře, kam jej neustále vyhání, aby mohla lidskou bytost zotročovat, zneužívat, vykořisťovat a vysávat. Účelem těchto morbidních praktik je bezesporu abstraktní exitus, který je zrychleně následován chátráním a exitem klinickým.
Klasická východní tělesná kultura lokalizuje zmíněné složky dolů. Je to velice dobře patrné, pokud například sledujete tradiční východní tance nebo bojová umění. Rovněž u rodilých Asiatů, kteří dosud nebyli zasaženi západní civilizační degenerací, je nízké umístění těžiště jako genetické dědictví minulosti dobře patrné.
(Je asi zcela zbytečné západním cvičencům připomínat, že trénink je především vědecko-výzkumnou prací. Duševní aparát, který by jim to umožnil pochopit, jim schází. Byl jim v dětství dobře vyoperován, a jeho obnovu nesledují.)