Odpor k jakémukoliv pokynu, který se týká běžného občanského života, se lépe vyjeví, pokud se zaměříme na nějaký cvičební pokyn, tj. pokyn ke cviku (tělesnému pohybu), který nám uděluje druhá osoba nebo my sami sobě.
Odpor ke cvičebnímu pokynu je velice vhodným námětem ke zkoumání. Povšimněte si oné mocné síly, která se ve vás okamžitě víceméně silně vzedme při zadání nějakého cvičebního pokynu nebo obecně při jakémkoliv jiném vybídnutí k nějakému úkonu, činu nebo činnosti, které nevycházejí z vašeho podvědomí a jím zpracované mysli a rozumu.
Zmíněnou podvědomě působící sílu cvičenci obcházejí rozličnými způsoby, které zejména při sportovním i jiném tréninku (cvičebním procesu) vedou ke vzájemnému uspávání (hypnotizování) cvičenců a cvičitelů, ale i oněch různých činovníků, kteří se kolem nich z různých důvodů motají.
Sledujte v klidu stavy, které se ve vás odehrávají, když vám trenér zadá nějaký cvičební pokyn. Zjistěte pořadí článků řetězce reakcí, které probíhají od vědomí, k mysli, síle a tělu, a jakým způsobem se projevují.
Pokud toho nejste schopni v chaosu normálního života či tréninku, stačí se pokoušet o to samé provádění v nikým nerušeném soukromí. Představte si přitom podobnou rutinní situaci, která se odbývá mnohokrát denně v běžném životě nebo při každém tréninku. Představte si, že vám byl jinou osobou nebo cvičitelem podán pokyn k nějakému tělesnému úkonu, a sledujte, jak jste jej převzali a vzali víceméně za svůj, a jak se jej snažíte či nesnažíte vyplnit.
První reakce vědomí je nejdůležitější, ostatní obvykle následují automaticky v nezměnitelném sledu a kvalitě. Zjistěte, co se děje, když vaše vědomí pokyn přijímá a pak na něj reaguje?
Po reakci vědomí je obvykle marné se pokoušet cokoliv změnit na dalších projevech (akcích) mysli, síly a těla.
Dnes jsme se věnovali cvičebnímu pokynu o cvičebním pokynu. Příště se budeme věnovat cvičebnímu pokynu o cvičebním pokynu o cvičebním pokynu…a jistě jste pochopili, čemu se budeme věnovat přespříště.